Skip to main content

Profit Milling - szybkościowa obróbka frezarska HSM

Profit Milling jest innowacyjną strategią frezowania dostępną w obróbkach 2,5-, 3-, 4- i 5-osiowych. Profit Milling umożliwia bardziej wydajną obróbkę przy stałym wydatku wiórów i stałych siłach skrawania, zmniejszając w ten sposób zużycie narzędzia, skracając czas cyklu i dzięki temu obniżając znacząco koszt wykonania detalu. Uzyskuje się to dzięki zaawansowanej ścieżce, która pozwala na osiągnięcie najwyższej wydajności.

 • 500% - zwiększenie żywotności narzędzia
 • 75% - redukcja czasu cyklu

Korzyści z Profit Milling

Profit Milling to uniwersalny cykl frezowania stosowany w obróbkach od 2 do 5 osi oparty wyłącznie na innowacyjnej ścieżce narzędzia. Nie wymaga inwestycji w żadne dodatkowe oprzyrządowanie, narzędzia, uchwyty lub opcje maszynowe. Cykl ten ma na celu zredukowanie obciążeń działających na narzędzia i na maszynę, dlatego może być stosowany nawet na obrabiarkach o lekkiej konstrukcji. Testy wykazały, że wyjątkowo dobrze sprawdza się w twardych materiałach jak inconel czy tytan, gdzie utrudnione jest łamanie wiórów. Połączenie frezowania na pełnej głębokości struktury ze stałym kątem opasania narzędzia zapewnia większą wydajność obróbki, a co za tym idzie skrócenie czasu cyklu. Dzięki strategii Profit Milling więcej ciepła przekazywane jest na usuwane wióra, zamiast na narzędzie i detal, zmniejszając temperaturę w strefie skrawania i tym samym przedłużając żywotność narzędzia.

 • Obróbka szbkościowa HSM 2,5-, 3-, 4- i 5-osiowa
 • Poprawa wydajności nawet w obrabiarkach o lekkiej konstrukcji
 • Odpowiednia dla wszystkich materiałów (w tym inconel i tytan)
 • Obniżenie temperatury w strefie skrawania co wpływa na zużycie narzędzi
 • 75% - redukcja czasu cyklu
 • 500% - zwiększenie żywotności narzędzia

Jak działa Profit Milling

Profit Milling jest cyklem frezowania opartym na innowacyjnej metodzie optymalizacji ścieżki, co pozwala na zmniejszenie sił skrawania i uzyskanie stałego wydatku wióra. Ścieżki narzędzia dzięki strategii Profit Milling ograniczają gwatowne przyspieszenia i przyhamowania maszyny oraz minimalizują nagłe zmiany kierunku ruchu, co może wpływać negatywnie na samo narzędzie jak i na jakość obrabianej powierzchni detalu. Pilnując stałego kąta opasania narzędzia ESPRIT umożliwia skrawanie z większą głębokością i wyższymi posuwami. W celu utrzymania stałego wydatku wiórów w jednostce czasu program automatycznie dostosowuje posuw do geometrii detalu. Ścieżka w kształcie spirali i trochoidy zmniejsza potrzebę nagłych zmian prędkości maszyny co pozytywnie wpływa na skrócenie czasu obróbki.

Profit Milling posiada specjalną opcję frezowania wąskich kanałów. Program automatycznie zmniejsza głębokość skrawania oraz pozostałe parametry, jeśli nie ma możliwości wykonać rowka za pomocą trochoidy.

Tradycyjne frezowanie

Maszyna pracuje z mniejszymi posuwami i na mniejszej głębokości, ponieważ musi uwzględnić chwilowe przeciążenia narzędzia oraz nagłe przyspieszenia i wyhamowania.

 1. Ostre naroża ścieżki powodujące duże obciążenia poprzeczne, nagłe zmiany prędkości i szarpnięcia
 2. Obróbka rowka na pełnej głębokości powodująca duże obciążenia narzędzia
 3. Zmienny kąt opasania narzędzia
 4. Zmienny wydatek wióra w jednostce czasu

Frezowanie z Profit Milling

Cykl frezowania High Speed Machining (HSM) pozwalający na skrawanie z maksymalną głębokością i przy zwiększonych posuwach. Skraca czas cyklu i zwiększa żywotność narzędzia.

 1. Początkowe rozfrezowanie po spirali celem lepszego usuwania wiórów przy kolejnych przejściach
 2. Gładka ścieżka narzędzia i łagodne przejścia
 3. Trochoidalna strategia frezowania rowków
 4. Obróbka naroży ze stałym kątem opasania narzędzia - eliminacja drgań
 5. Opcjonalna obróbka rowków z automatycznym zmniejszeniem posuwu i głębokości skrawania
 6. Możliwość skrawania całą głębokością
 7. Dynamiczna zmiana posuwu w trakcie obróbki